მიმდინარეობს საიტის განახლება
სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის განხორციელება დაიწყო
მუნიციპალიტეტის მერმა, ლადო ჯურხაძემ, მერის პირველმა მოადგილემ, გერასიმე მჟავანაძემ, მერიის ადმინისტრაციული სამსახურის ხელმძღვანელმა, ამირან კინწურაშვილმა, მერიის ინფრატრუქტურული სამსახურის ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელმა , მაყვალა ბახტაძემ ,, სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის,, ფარგლებში მათხოჯის, კუხის, დედალაურისა და გუბის ადმინისტრაციულ ერთეულში შემავალ სოფლებში შეხვედრები გამართეს.
▪️სოფელი დედალაური -სოფლის ბიბლიოთეკის შენობის რეაბილიტაცია;
▪️სოფელი ბესიაური- გარე- განათების მოწყობა;
▪️სოფელი ჩუნეში – სასოფლო გზაზე ბეტონის საფარის მოწყობა ( გაგრძელება);
▪️სოფელი მათხოჯი -გარეგანათების დასრულება მე-4,მე-12,მე-13 ქუჩა, ბიბლიოთეკის სეკეთება, ბარაბაძეების უბანში მინი სპორტული მოედნის შემოღობვა;
▪️სოფელი ლეფილიე – სასოფლო გზაზე ბეტონის საფარის მოწყობა;
▪️სოფელი სუხჩა – წყლის სათავე ნაგებობის მოწყობა, წყლის მილების შეძენა, სკვერში საბავშვო გასართობი ატრაქციონის მონტაჟი;
▪️სოფელი ხიდი – სასმელი წყლის მილის შეძენა ( 400 გრძ.მ.) და სპორტული ინფრასტრუქტურის მოწყობა.
▪️სოფელი დიდი გუბი -ქუჩების ნომერაცია, სოფლის ბიბლიოთეკის შეკეთება;
▪️სოფელი შუა გუბი –ქუჩების ნომერაცია, სოფლის ბიბლიოთეკის შეკეთება, სოფლის სკვერში საბავშვო ატრაქციონის მოწყობა ;
▪️სოფელი პატარა გუბი -ქუჩების ნომერაცია;
▪️სოფელი დიდი კუხი -ქუჩების ნომერაცია და სკოლასთან მისასვლელ გზაზე გარე- განათებების დამატება;
▪️სოფელი პატარა კუხი – სოფლის სტადიონის შეკეთება და სასაფლაოზე განათების მოწყობა;
▪️სოფელი ახალშენი – სვანების უბანში ეკლესიის მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოსწყობა, ნამაშევის უბანში ეკლესიის მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოწყობა, ფრანგების უბანში არსებულ სკვერში გარე განათების მოწყობა.
შეხვედრებს ესწრებოდნენ საკრებულოს თავმჯდომარე , აკაკი გოფოძე, თავმჯდომარის პირველი მოადგილე რეზო ბარაბაძე, მოადგილეები ბაჩანა ბასილაია, გურამ ბახტაძე, საკრებულოს წევრები მამუკა ჭავჭანიძე, გიგა გოფოძე, ნინო აკობიძე, მერის წარმომადგენლები და მაჟორიტარი დეპუტატები.
მიმდინარე წელს ხონის მუნიციპალიტეტს ,,სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის,, ფარგლებში 470 000 ლარი გამოეყო.